8 powodów, dla których warto stworzyć stronę z Elementorem

18 listopada, 2020

Bądźmy socjalni!

Jak zyskaliśmy tonę ruchu dzięki SEO

W tym tekście, o tym jak stworzyć swoją stronę internetową, pokazuje to na przykładzie strony zbudowanej z wykorzystaniem Elementora. Czym jest Elementor?

Elementor jest tak zwanym „Page Biulder’em” wykorzystywanym w budowaniu stron opartych na WordPressie. Jego wykorzystanie pozwala osobom, które nie miały nigdy styczności z tworzeniem stron, na stworzenie swojej własnej w bardzo prosty sposób – drag and drop, czyli na polski, przeciągnij i upuść.

W skrócie chodzi o to, że wykorzystując Elementora tworzysz stronę za pomocą gotowych elementów i tylko przeciągasz je i umieszczasz w miejscu gdzie chcesz żeby się znalazły.

I choć na pierwszy rzut oka może się to wydać zbyt piękne, żeby było prawdziwe, to taka jest rzeczywistość. Page Buildery, w tym Elementor, pozwalają totalnem laikowi, osobie, która nie ma zielonego pojęcia o HTML, CSS czy JavaScript na stworzenie pięknej, profesjonalnej strony.

I wiem co mówie, kiedy ja pierwszy raz zetknąłem się z tym tematem byłem totalnie zielony. A tematem zainteresowałem się głównie z tego powodu, że nie mogłem się doczekać aż informatyk, którego zatrudniłem dostarczy zamówioną stronę.

 

Plus umiejętność stworzenia strony samemu dała mi ogromne poczucie wolności – w końcu, będę uzależniony tylko od siebie. Jeżeli chcę coś zrobić to siadam i to robie. A nie czekam i się proszę. Może to takie moje małe zboczenie ale był to główny z powodów, dla których tak spodobało mi się tworzenie stron internetowych. A jako absolwent AWF, nie było to bynajmniej najbardziej intuicyjne podejście 😀

Ale dosyć o mnie. Co sprawia, że Elementor jest taki wyjątkowy? Kilka powodów

1. Przyjazny w obsłudze

Zapomnij o tworzeniu strony jako siedzeniu przed linijkami kodu i wstukiwaniem kolejnych elementów. Elementor jest tak intuicyjny jak to tylko możliwe i pozwala Ci kontrolować Twój projekt w bardzo prosty sposób.

 

Elementor - łatwy w obsłudze

Przygotowane przez twórców elementy mogą zostać dodane w bardzo prosty sposób. Ich modyfikacja i dopasowanie do swoich potrzeb to również prosta sprawa. Nauczenie się obsługi Elementora na prawdę nie zajmuje długo i bardzo szybko możesz zacząć eksprymentować z różnymi pomysłami

 

2. Widgety

Przygotowane przez twórców widgety sprawiają, że Twoja praca staje się jeszcze prostsza. Wszystkie dostępne funkcje zebrane są w jednym miejscu i pozwalają w łatwy sposób umieścić je na Twojej stronie.

Znajdziesz tam między innymi nagłówki, karuzele, galerie, opinie klientów, przyciski i wiele wiele innych. Nie musisz szukać żadnych dodatkowych wtyczek, dodatków ani kodów.

3. Szeroka paleta zewnętrznych widgetów

Ale to, że nie musisz szukać żadnych dodatkowych wtyczek nie oznacza, że nie możesz tego zrobić. Popularność Elementora sprawiła, że wiele firm postanowiło stworzyć swoje własne, autorskie dodatki do Elementora.

 

Essential Addons - dodatkowe widgety do Elementora

Dzięki temu masz jeszcze więcej opcji na stworzenie nieprzyzwoicie profesjonalnej strony, totalnie za darmo. I uwierz mi, nikt Ci nie uwierzy, że nie miałeś wcześniej styczności z tworzeniem stron internetowych

 

4. Podgląd na żywo

Ahh, jak bardzo to ułatwia życie to wie tylko ta osoba, która musiała ładować stronę, za każdym razem jak chciała sprawdzić wprowadzone zmiany. Albo jeszcze lepiej – nie widzisz tego nad czym pracowałeś do póki nie opublikujesz strony. To tak jakby chcieć namalować obraz z zasłoniętymi oczami.

W Elemenetorze masz możliwość natychmiastowego podglądu swojej pracy. A jako, ze tworzenie stron jest zadaniem kreatywnym, to często trzeba przetestować pomysł w praktyce, zanim się ustali czy rzeczywiście ma to sens. Z Elementorem jest prostsze niż kiedykolwiek

5. Bogata biblioteka gotowych projektów

No właśne – kreatywność. A co jeżeli nie masz zielonego pojęcia nie tylko o tworzeniu stron od (nomen omen)strony technicznej ale też, że tak powiem – designerskiej. I tu z pomocą również przychodzi Elementor, a raczej jego rozbudowana biblioteka gotowych projektów. Tak, jeżeli czujesz się bardzo leniwie, albo któryś z projektów wyda Ci się wyjątkowo ładny możesz wziąć gotową stronę, zmienić tekst (albo nie) i wrzucić do siebie na stronę. Proste. 

Bogata biblioteka gotowych stron w Elementorze

 

Oczywiście możesz, ale nie musisz. Możesz też „pożyczać” pojedyncze sekcje strony, zwane modułami. Na przykład szukasz ładnego modułu dla opinii klientów. Wchodzisz do biblioteki, wybierasz ten, który Ci się najbardziej podoba, dopasowujesz do swojej strony i gotowe. Właśnie oszczędziłeś kupę czasu

6. Przygotowanie na urządzenia mobilne

Wiesz ile osób korzysta z internetu na urządzeniach mobilnych? Ponad 50% użytkowników. A ta liczba będzie tylko rosła. Co to oznacza? To, że strony muszą wyglądać pięknie zarówno na urządzeniach mobilnych jak i na komputerach.

Jak się zapewn domyślasz Elementor daje Ci możliwość dostosowania swojej strony do tych wymagań. Możesz nie tylko na żywo sprawdzać jak Twoja strona wygląda na urządzeniach mobilnych ale również wprowadzać odpowiednie zmiany. Na przykład możesz ustawić, że część strony będzie widoczna tylko na urządzeniach mobilnych, a cześć tylko na komputerach. Wszystko w zależności od tego jakie rozwiązania sprawdzają się lepiej na jakich ekranach

7. Zapis historii

Możliwość cofania dokonanych zmian jest kluczowe w przypadku kiedy nasza nowa wizja jednak nie do końca nam się podoba. To oznacza, że możemy dowolnie eksperymentować z ustawieniami i projektami bez obawy o to, że zepsujemy dotychczasową pracę

8. Cena

Jak to mówią anglicy „last but not least” – cena. A raczej jej brak. Podstawową wersję elementora możesz pobrać za darmo. I możesz przy jej użyciu stworzyć na prawdę śliczną stronę. Żadnych ukrytych kosztów – ściągasz darmową wersję i możesz zacząć działanie.

Jest oczywiście jeszcze wersja PRO. Elementor PRO daje Ci dostęp do całej palety dodatkowych funkcji, widgetów oraz jeszcze większą kontrolę. Jeżeli planujesz tworzyć swoje strony przy użyciu Elementora, na pewno warto rozważyć zakupienie Elementora PRO. Dzięki niemu stworzysz profesjonalną stronę za ułamek, tego ile skaso